11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Nisma për Kosovë, themelon nëndegën në Fortesë të Rahovecit

nisma ne fortesNisma për Kosovën,  ka filluar ta shtrijë aktivitetin e saj edhe nëpër fshatra të Rahovecit.

Përveç themelimit të Degës në Rahoveci,ky subjekt politik ka themeluar nëndegën në fshatin Fortesë, ku është zgjedhur kryesia prej 21 anëtarëve dhe kryetari i saj.

Në këtë tubim themelues të pranishëm ishin strukturat të degës së Nismës në Rahovec, kryetari Sadik Krasniqi, nënkryetari Nasip Zhuniqi dhe anëtar të tjerë të kryesisë së degës së Nismës për Kosovën në Rahovec./RahovecPress/

Më Shumë

Kryeministri Kurti përkujtoi 27 martirët e Tusuzit

Mëngjesin e sotëm, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e nisi me homazhe në qytetin e Prizrenit, duke vendosur kurora me lule tek...

Avokati i Thaçit: Sipas llogaritjeve tona, ZPS-ja nuk e përfundon çështjen deri në maj të 2027-ës

Në konferencën mbi ecurinë e çështjes në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasnqit, avokati Luka Mishetiq, mbrojtësi i Thaçit,...

Lajmet e Fundit