-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Nitaj: Vetëvendosje duhet të vendosë

Muharrem NitajMuharrem Nitaj, analist politik vlerëson se për qeverinë e ardhshme të Kosovës vendos Prishtina e jo Washingtoni apo Brukseli.
Nitaj po ashtu mendon se Vetëvendosje do të duhej të jetë pjesë e qeverisë, pro nga kjo parti kërkon që të mos “bëjë numra”, jo e mbështesim jo nuk e mbështesim qeverinë!

I pyetur nga se a duhet të jetë Vetëvendosje pjesë e koalicionit të opozitës, Nitaj është shprehur se Vetëvendosja duhet të vendos.

“Ose ta mbështesë koalicionin e opozitës ose të mos bëjë numra, jo e mbështesim jo nuk e mbështesim”, ka thënë ai.

Megjithatë, sipas tij, do të ishte fare e natyrshme që VV të ishte pjesë e qeverise.

“Nëse është mbështetëse e saj, atëherë duhet të jetë pjesë e saj. Mbështetja nga jashtë nuk i ndihmon as asaj e as qeverisë eventuale të opozitës. Do të ishte më mirë besoj, që VV të ishte pjesë e qeverisë” ka thënë Muharrem Nitaj. /Bota press/

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në Vërmicë

Një person i kërkuar është arrestuar në Vërmicë. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës, përcjell ‘PrizrenPress’ PKK Vërmicë 25.01.2023 – 18:10. Në bazë...

Situatë e qetë, Malisheva nuk është prekur nga vërshimet

Komuna e Malishevës bëri të ditur se pavarësisht të reshurave të pandërprera në këtë komunë situata është e qetë dhe stabile, pasi nuk janë...

Lajmet e Fundit