18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Një “dron kamikaz” ukrainas ka shkatërruar një kullë vëzhgimi në Rusi – publikohen pamje që tregojnë momentin e goditjes

Një “dron kamikaz” që thuhet se është nisur nga një regjiment vullnetar ukrainas ka shkatërruar një kullë vëzhgimi në Rusi.

Sipas Sky News, përcjell Telegrafi, grupi vullnetar Kraken, i cili u formua në ditën kur trupat ruse filluan agresionin mbi Ukrainë, ka publikuar pamjet që pretendojnë se tregojnë kullën e vëzhgimit Grenadier në rajonin Bryansk duke u goditur nga droni.

Ata thanë se forcat e saj të inteligjencës “shkatërruan” kullën.

Agjencia e inteligjencës së mediave sociale Storyful ka konfirmuar se vendi i sulmit është Nekislitsa në rajonin Bryansk – afër kufirit Rusi-Ukrainë. /Telegrafi/

Më Shumë

Kapen 1,704 euro të falsifikuara në Prizren

Hetuesit policorë nga Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit – Prizren, kanë trajtuar një informatë nën dyshimin se dy persona janë...

MKRS ndan çmimin për Veprën Jetësore “Azem Shkreli” dhe katër çmime tjera në fushën e letërsisë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë çmimin për Veprën Jetësore “Azem Shkreli” dhe katër çmime të tjera në fushën e letërsisë, atë...

Lajmet e Fundit