27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Një muaj paraburgim ndaj personit që dyshohet se ka sulmuar vëllain dhe nënën

 Gjykata Themelore në Prizren ia ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh të dyshuarit për ushtrim të dhunës në familje.

Këtë për “Betimi për Drejtësi” e ka konfirmuar prokurori kujdestar në Prokurorinë Themelore në Prizren, Petrit Kryeziu.

Kryeziu deklaroi se ai ka parashtruar kërkesën për paraburgim, për arsye se personi i arrestuar dyshohet se pas një mosmarrëveshje ka sulmuar vëllain e tij dhe në mënyrë aksidentale edhe nënën.

Lidhur me këtë rast “Betimi për Drejtësi” ka raportuar një ditë më herët, pasi për rastin ën fjalë ka raportuar Policia e Kosovës (PK).

“Gjatë një mosmarrëveshje mes dy vëllezërve, njëri nga ta e ka lënduar viktimën femër. Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje”, thuhej në raportin e PK-së. /BetimipërDrejtësi

Më Shumë

Parashikimi i motit për sot, temperaturat shkojnë deri në 34 gradë celsius

Me diell dhe vranësira të shpërndara. Kështu do të mbajë moti gjatë ditës së mërkurë mbi Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këto vranësira parashihen kryesisht...

Hyn në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit të automjeteve me peshë mbi 7.5 tonë

Nga sot ka hyrë në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit në autoudhë, rrugë nacionale dhe rajonale për të gjitha automjetet e transportit të...

Lajmet e Fundit