2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Një person i maskuar futet në shtëpinë e David dhe Victoria Beckham derisa ata ishin duke fjetur

Një hajdut i maskuar bastisi shtëpinë e Beckhams në vlerë prej 40 milionë funtesh (mbi 47 milionë euro) ndërsa ata ishin në shtëpi.

David, Victoria dhe vajza Harper nuk ishin në dijeni pasi hajduti hyri në një dhomë gjumi në katin e sipërm në Holland Park të Londrës Perëndimore.

Vjedhja në rezidencën e familjes Beckham në Londër u zbulua nga djali Cruz kur u kthye me miqtë pas një nate jashtë.

Foto: Getty Images

Ai vuri re një dhomë gjumi rezervë që ishte plaçkitur ndërsa prindërit e tij ishin në shtëpi, teksa xhamat nga dritarja e thyer u panë në dysheme.

17-vjeçari lajmëroi babanë David, i cili thirri policinë ndërsa ai dhe Cruz kontrolluan shtëpinë, shkruan The Sun.

Sulmuesi i maskuar kishte ikur, së bashku me mijëra paund mallra projektuesi dhe elektrike.

Foto: Getty

Nuk dihet nëse ai ishte penguar, por besohet se ai mund të ketë qenë në një bandë që synonte të paktën dy shtëpi të tjera aty pranë në të njëjtën natë.

Ish-kapieri i Anglisë, David, 46 vjeç, dhe stilistja Victoria, 47 vjeç, thuhet se kanë mbetur të “tronditur” nga “pushtimi” i shtëpisë së tyre në Londër.

Çifti edhe më parë ishin të përndjekur dhe kërcënuar në të kaluarën.

“Mjerisht Beckhams ishin viktima të disa hajdutëve mjaft profesionistë që kanë vepruar në zonë. Për fat të mirë, kriminelët arritën deri në një dhomë gjumi para se të iknin”, tha një burim.

“Siguria në shtëpi është shumë e mirë, si fizikisht ashtu edhe teknikisht. Hajdutët kishin thyer një dritare dhe kishin dalë drejt e nga e njëjta me një numër të vogël sendesh. Për fat të mirë, asnjë nuk kishte një vlerë të madhe sentimentale për familjen”, vazhdoi të thotë i njëjti burim.

Foto: Instagram

Cruz u kthye në shtëpi vetëm pas mesnate. Mësohet se kamerat e sigurisë po analizohen nga policët.

“Pamjet thuhet se tregojnë hajdutin duke u ngjitur mbi portën në pjesën e përparme të shtëpisë. Më pas ai e mbylli shtëpinë dhe hyri nga dritarja e një dhomë gjumi rezervë”, tha një tjetër burim.

“Cruz e zbuloi thyerjen kur mbërriti në shtëpi në orët e para me disa miq. Ai menjëherë vrapoi për të zgjuar babanë e tij dhe David kreu një kontroll në shtëpinë në rast se hajduti ishte ende brenda ambienteve”, shtoi burimi.

“Familja u trondit qartë nga ajo që ndodhi. Ishte shumë shqetësuese për ta kur zbuluan se hajduti kishte hyrë në shtëpi ndërsa ata ishin në shtëpi”.

Foto: Getty Images

David, Victoria dhe dy fëmijët e tyre më të vegjël kalojnë pjesën më të madhe të kohës në shtëpinë me shtatë dhoma gjumi, të cilën çifti e bleu për 31 milionë funte ( mbi 36 milionë euro) në 2013.

Ata shpenzuan rreth 8 milionë funte (afro 10 milionë euro) për të ndryshuar shtëpinë sipas kërkesave të tyre.

Shtëpia përmban dy dhoma të zhveshjes dhe një pistë të stilit të pasarelave, një sallë lojrash, palestër, zonë spa, dhomë në stilin e sallonit dhe parking nëntokësor.

Çifti gjithashtu ka një pasuri prej 6 milionë funtesh (mbi 7 milionë)  në Cotswolds, e cila tani patrullohet nga një roje sigurie pas dy thyerjesh.

Përveç kësaj, ata kanë pronë në Dubai dhe kanë një apartament mahnitës në Miami. /Telegrafi/

Më Shumë

Avdyli sulmon PDK e LDK: Nuk e kanë problem që dhe 20 vite tjera të pranonin që Serbia të lëshojë targa, veç për pushtet

Deputeti i partisë Guxo, Haxhi Avdyli, ka sulmuar ashpër dy partitë opozitare, PDK-në e LDK-në. Sipas Avdylit, këto dy partië nuk e kanë problem që...

Rrjedha e ujit i mori përpara, gjenden trupat e pajetë të babë e bir në Malësi të Madhe

Trupat e pajetë të babë e bir, të cilët u rrëmbyen ditën e djeshme nga rrjedha e ujit në në Bogë të Shkodrës, janë...

Lajmet e Fundit