10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Një sulm ajror rus la të vdekur të paktën 70 ushtarë ukrainas

Zyrtarët ukrainas sapo kanë konfirmuar se të paktën 70 ushtarë u vranë në një sulm ajror rus në bazën e tyre ushtarake të dielën.

Sulmi ndodhi në Okhtyrka, në rajonin Sumy, i cili aktualisht është nën rrethim nga forcat ruse, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Të hënën, punonjësit e urgjencës po gërmonin nëpë rrënoja duke u përpjekur të gjenin të mbijetuar.

Parlamenti i Ukrainës sapo ka postuar në Twitter një homazh për shërbimin, duke thënë “Lavdi e përjetshme për heronjtë e Ukrainës”.

Më Shumë

Superliga e femrave rikthehet me derbin Prishtina-Bashkimi

Java e tetë e Superligës së Femrave do të sjellë derbin ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit. Këto dy skuadra së fundi u takuan në Ligën Unike,...

Vdekja e 17-vjeçarit të Trepça ’89, Agim Ademi dhe lojtarët e dy ekipeve shkojnë te Spitali i Prizrenit

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është duke qëndruar tek Spitali i Prizrenit pas vdekjes së futbollistit 17-vjeçar të Trepça ’89....

Lajmet e Fundit