17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Notimi i vë në “siklet” drejtorët e Ramadan Mujës

Administrata e Prizrenit, objektiUdhëheqësit e drejtorive në administratën komunale të Prizrenit, kanë rënë në siklet, pasi u është kërkuar që ta notojnë secilin nëpunës civil në këtë institucion.

Ata thanë se në këtë rast kërkohet një përdorim i sistemit të kufizimit, që nuk lejon një notim të lirë, sipas performancës, por sipas asaj që parasheh rregullorja.

Njëri nga menaxherët lokalë, me kusht anonimiteti, tha për “Zërin” se një vlerësim i tillë i ka nxjerrë drejtorët në pozitë të vështirë ndaj vartësve të tyre, pasi në këtë rast parashihet edhe notim me notën negative../zeri/

Më Shumë

UEFA: Kosova nuk mund të jetë në një grup me Serbinë dhe Bosnjën

Para hedhjes së shortit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, i cili është planifikuar më 9 tetor në Frankfurt, UEFA ka njoftuar për disa rregulla...

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Prizrenit nuk do të kenë rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 30.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. Nga NS...

Lajmet e Fundit