15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Nuk respektuan masat kundër Covid-19, gjobiten 604 qytetarë

Disa qytetarëve janë vendosur gjoba për mos përfillje të Ligjit anti-Covid.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, brenda 24 orëve janë gjobitur 604 persona.

Në muajin gusht të vitit të kaluar ishte miratuar Ligji anti-Covid, me qëllim të parandalimit të përhapjes së këtij virusi.

Gjoba për mosmbajtje të maskës është 35 euro.

Më Shumë

Nxirret i gjallë një person që kishte rënë në bunar në Suharekë

Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit kanë arritur ta nxjerrin të gjallë një person që kishte rënë në bunar. Ngjarja ka ndodhur në Shirokë të Suharekës...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit