7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

“Ora e vdekjes së dy viktimave ishte e përafërt”, flet pronari i kompanisë që ngatërruan kufomat në QKUK

“Iu shpreh ngushëllime familjeve dhe na vjen keq për situatën që ka ndodhur nga neglizhenca jonë dhe e institucioneve shëndetësore. Presim gjykatën që të japë përgjigjen e vetë. Rastet e viktimave në klinika kanë procedura që zgjasin rreth dy orë. Ora e vdekjes së dy viktimave ishte e përafërt dhe kërkojmë kufomën e rastit, por çka ka ndodhur me dokumentacion nuk e di”.

“Ne kemi marrë vesh edhe prej punëtorëve edhe nga klinika se ka ndodhur diçka me dokumente dhe po presim. Dy punëtorët i kam në paraburgim dhe presim derisa të bëhet zgjidhje. U kërkojmë falje shumë familjeve”.

Nreci, në “Info Magazine” të Klan Kosovës, kërkoi që dy punëtorët e kompanisë së tij, që janë paraburgosur për këtë rast, të lirohen, teksa u kërkoi shumë falje familjeve.

“Tani nuk mund të jap përgjigje pasi rasti është nën hetim dhe të mos paragjykojmë. Punëtorët i kam në paraburgim dhe kërkojmë që të lirohen. Deri tani ne kemi menaxhuar bartjen e 3000 kufomave. Tani për tani nuk mund të flas se kush çfarë ka bërë, por si përgjegjës i kompanisë nuk jam informuar për këtë rivarrim. Njëherë ka pasur probleme me dokumentacion, tani s’di çka të them. Presim hetimet”.

Pronari i kësaj kompanie, që bën transportin e kufomave, tha se ky është rasti i parë i këtij lloji që iu ka ndodhur, derisa shton se nëse ka qenë gabim, atëherë pranimi i gabimit është diçka hyjnore.

Më Shumë

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Kosova feston sot Ditën e Flamurit

Edhe sot vazhdojnë manifestimet në kuadër të Ditës së Flamurit, 28 nëntorit.   Në orën 09:00, bëhen homazhe pranë shtatores së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu. Më...

Moti për sot

Lajmet e Fundit