3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Ambasadori i Gjermanisë vizitoi kryetarin e Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur në një takim ambasadorin e Gjermanisë, Joern Rohde.

Në këtë takim u bisedua për bashkëpunimet që mund të realizohen mes dy palëve në të ardhmen dhe mundësitë e mbështetjes për Komunën e Prizrenit.

“Fokusi kryesor i tyre, për të mbështetur Komunën tonë, do të jetë në aktivitetet dhe projektet për nxitjen dhe zhvillimin e turizmit e kulturës, po ashtu projektet për zhvillimin e ekonomisë, infrastrukturës dhe për përmasimin e kualitetit të jetës së qytetarëve”, njofton Komuna e Prizrenit.

Më Shumë

Iniciativa për tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti pritet të diskutohet nesër në Kuvend

Nesër (e mërkurë) në Kuvendin e Kosovës pritet të debatohet dhe më pas të merret një vendim nëse do të kalojë në Komisionin për...

Haxhi Avdyli qytetarit të Kosovës: Bëhu patriot, mos konsumo produkte serbe

Deputeti i Partisë “Guxo” Haxhi Avdyli ka kërkuar nga qytetarët që të mos konsumojnë produkte serbe, pasi që me këtë sipas tij, ata indirekt...

Lajmet e Fundit