7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

OSBE: Asnjë problem në veri

OSCE-kosoveZëdhënësi i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, Nikolla Gaon, ka thënë se në veri të Kosovës janë hapur të gjitha vendvotimet, pos njërit.

Ai ka thënë se tash për tash nuk ka asnjë problem apo incident.

“Nga 94 vendvotime, 93 janë hapur. Vetëm një nuk është hapur, pasi atje nuk janë shfaqur anëtarët e komisionit. Zëvendësimi i tyre është në rrugë e sipër”, ka thënë Gaon për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë.

OSBE po lehtëson zgjedhjet në komunat veriore të Kosovës, të banuara me shumicë serbe.

Më Shumë

Sot prezantohet trajneri i ri i Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se sot nga ora 14:00 do të prezantohet trajneri i ri i kombëtares. Emri i cili...

A do të shkarkohet Tuchel? Në Gjermani zbulojnë vendimin e Bayern Munich

3 humbje në 3 ndeshjet e fundit “minojnë” të gjithë sezonin e Bayern Munich. Bundesliga bëhet një mision thuajse i pamundur pas humbjes së...

Lajmet e Fundit