34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

OSBE: Asnjë problem në veri

OSCE-kosoveZëdhënësi i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, Nikolla Gaon, ka thënë se në veri të Kosovës janë hapur të gjitha vendvotimet, pos njërit.

Ai ka thënë se tash për tash nuk ka asnjë problem apo incident.

“Nga 94 vendvotime, 93 janë hapur. Vetëm një nuk është hapur, pasi atje nuk janë shfaqur anëtarët e komisionit. Zëvendësimi i tyre është në rrugë e sipër”, ka thënë Gaon për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë.

OSBE po lehtëson zgjedhjet në komunat veriore të Kosovës, të banuara me shumicë serbe.

Më Shumë

Suharekasi i dehur, me armë në dorë kërcënon anëtarët e familjes – motra thërret policinë për ndihmë

Përdorimi i alkoolit po u shkakton telashe të mëdha të rinjve kosovarë, të cilët shpesh humbin kontrollin mbi veprimet e tyre, duke u bërë...

Vetaksident në Malishevë, lëndohet rëndë një person

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi ka humbur kontrollin mbi veturën e tij duke u rrokullisur jashtë rrugës. Sipas raportit të Policisë...

Lajmet e Fundit