3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Osmani: Provat flasin për përfshirjen e Serbisë në sulmin në Banjskë

 

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka thënë se provat e marra nga Banjska pas sulmit të 24 shtatorit, të cilat janë të natyrave të ndryshme, e dërgojnë komandën urdhëruese të këtij akti drejt Serbisë dhe Vuçiqit.

“Janë bërë 12 vite në dialog dhe tash është koha për reflektim sepse qasja e këtyre 12 viteve, e ka inkurajuar fatkeqësisht Vuçiqin që ai të përdor dhunë dhe të krijoj akt agresioni në raport me Kosovën. Nuk mund të sillemi sikur s’ka ndodhur 24 shtatori, duhet të ketë mësime të mësuara dhe i gjithë procesi i dialogut të rimendohet në suaza të asaj çfarë ka ndodhur”, ka thënë presidentja.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Real Madrid po konsideron nënshkrimin e Khephren Thuram

22-vjeçari, i cili është djali i legjendës franceze Lilian Thuram dhe vëllai i sulmuesit të Inter-it, Marcus Thuram, ishte shumë i lidhur me Liverpool-in...

Një punëtor të argjendarisë dyshohet se e kanë lidhur hajnat gjatë grabitjes së armatosur në Suharekë, flet kryeprokurori Shala

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Admir Shala, ka dhënë detaje ekskluzive për Gazetën Express lidhur me grabitjen e armatosur sot në një argjendari...

Lajmet e Fundit