17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

P o e z i a

Shkruan: Sahit F. Osmani

Është palca e shpirtit
Që flet me gjuhë të zemrës
Është fllad përvëlimtar
Dhe lule e vesës

Prek me dorë lartësitë e yllit
I gjen fundin oqeanit
Ecën me jetën e njeriut
Rreth e rrotull rruzullimit

Dhe poet e ka diellin
Që natyrën z’bukuron
Me këngë zogjsh e mund trishtimin
Me mjalt jetën e rinon

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në “Bajram Curr” të Prizrenit

Një person i kërkuar është arrestuar në lagjen “Bajram Curri” në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër ë gjykatës. “Në bazë të urdhëresës së...

Goditen katër raste të transportimit të emigrantëve të paligjshëm drejt Kosovës

Shërbimet policore të Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Kukës, në bashkëpunim me shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, në zbatim të planit...

Lajmet e Fundit