8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Paditet Sadik Paçarizi

sadik-pacariziMinistri i Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Dardan Gashi, ka bërë kallëzim penal në Prokurorinë e Prizrenit, ndaj drejtorit të Drejtorisë së Urbanizimit, Sadik Paçarizit.

Kryeprokurori Sylë Hoxhaj tha se Paçarizi dyshohet se ka lëshuar një dokument me 13 janar për pronarët e objekteve në Prevallë.

Ndërkaq, Sadik Paçarizi ka thënë se dokumenti ka qenë me karakter informues për pronarët e objekteve në Prevallë. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Rasti i Astrit Deharit, MD-ja pezullon kryeinspektorin Ylber Topalli

 Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se ka pezulluar nga puna kryeinspektorin e Inspektoratit të Kosovës, Ylber Topalli, në lidhje me rastin e vdekjes së...

Nis viti i ri akademik në UP, kujtohen demonstratat e studentëve

Në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” më 3 tetor do të nis viti i ri akademik 2022-2023. Mbi 4 mijë e 100 studentë të rinj...

Lajmet e Fundit