-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Pajaziti: Me zgjedhjet e reja humbin LDK-AAK-Nisma

ZenunPajazitiAnëtari kryesisë së PDK-së, Zenun Pajaziti, ka hedhur poshtë pretendimet e koalicionit LDK-AAK-Nisma se vullneti politik i deputetëve është me i rëndësishëm se çdo gjë.

Ai ka thënë se interesat e qetarëve të Kosovës janë me të larat se çdo vullnet tjetër politik
Pajaziti u ka bërë thirrje liderëve të koalicionit LDK-AAK-Nisma t’i lënë anash interesat personale dhe të reflektojnë ndaj interesave të qytetarëve.

Ai ka thënë se nëse vazhdon kjo bllokadë nuk përjashtohet mundësia e mbajtjes së zgjedhjeve të reja.

“ Nëse vazhdon bllokada e tillë, atëherë ata do ta kenë përgjegjësinë për gjithçka që mund të zhvillohet, pse jo edhe për zgjedhjet e reja, të cilat janë kategori kushtetuese”, ka thënë Pajaziti./Epoka e Re/.

Më Shumë

Kryetarja e RDK-së në Prizren, Adelina Morina, përfaqësuesja e vemte nga Kosova në New York, në konferencën globale

Kryetarja e Rinisë Demokratike në Prizren dhe anëtarja e Kryesisë Qendrore të Rinisë së PDK-së, Adelina Morina, po qëndron në New York të SHBA-ve,...

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Lajmet e Fundit