16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Panik në ajër, vdes piloti, ndihmësit e tij ulin avionin

Një avion i kompanisë “Latam” i nisur nga Miami për në Santiago u detyrua të bëjë ulje të detyruar në Panama, pasi piloti ndërroi jetë në ajër si pasojë e një ataku kardiak.

Dy bashkëpilotët e tij, të detyruar nga rrethanat e ulën avionin në aeroportin ndërkombëtar të Tocumen, për t’i ardhur në ndihmë kolegut, por gjithçka ishte e kotë.

Përmes një deklarate për mediat, kompania ajrore bëri me dije se gjatë fluturimit ishin zbatuar të gjitha protokollet për t’i ardhur në ndihmë pilotit dhe shprehu dhimbjen e saj për humbjen e një profesionisti që kishte 25 vite në detyrë.

Fluturimi në fjalë me 271 pasagjerë në bord, nisi në Miami në 22:11 të së hënës. Sipas “Simple Flying” pas tre orësh në ajër piloti u ndje keq dhe kërkoi ndihmë mjekësore. Ai shkoi në banjë ku humbi dhe ndjenjat. Anëtarët e tjerë u munduan që t’i jepnin ndihmën e parë, por nuk mundën ta mbanin në jetë.

Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
info@renelualtahiri.com
Kliko videon 

Prizren, 9 aktakuza kundër 11 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik, se gjatë 24 orëve të fundit, nga prokuroritë Themelore janë ngritur njëzetedy (22) aktakuza kundër njëzetegjashtë (26) personave,...

Detaje të rënda: Mësuesi shqiptar nuk e përballoi ikjen e gruas, piu ilaç pranë varrit të saj dhe vdiq

Një ngjarje mjaft e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Bllash të Shqipërisë, ku 60-vjeçari Petrit Jaupaj në gjendje në rënduar emocionale...

Lajmet e Fundit