11.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

“Paradoksale”, Totaj thotë se e vizituan 12 ambasadorë, por askush nga Qeveria Kurti

Shumë urime dhe vizita patën pas fitores në Prizren, tha sot kryetari i kësaj komune, Shaqir Totaj.

Totaj në Frontal të T7 tha se për urime i shkuan edhe 12 ambasadorë të shteteve të fuqishme europiane, por jo dikush nga Qeveria.

“Është paradoksale se asnjë person nga Qeveria nuk ka ardhë me na vizitu”, tha ai.

“As kryeministri, asnjë ministër, as zëvendësministër deri më tani nuk ka ardhë me na vizitu, as me na uru, as me na ofru bashkëpunim”, shtoi Totaj.

Ndiqeni këtu emisionin Frontal.

Më Shumë

Në Hagë anulohet seanca e sotme ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, dje ka vazhduar seancës gjyqësore në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe...

580 vjet nga Besëlidhja e Lezhës

Besëlidhja e Lezhës, e njohur si Lidhja Shqiptare e Lezhës, Kuvendi i Lezhës, Liga e Princërve Shqiptarë, është Kuvendi i Princave Shqiptarë të vitit...

Lajmet e Fundit