15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

IHMK po ashtu njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius.

Ndërsa ato maksimale do të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius.

“Parashikimi i Motit për ditën e diele, 17.7.2022! Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, Vranësirat në viset e larta kanë mundësi të shoqërohen me riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë deri mesatare”, thuhet në komunikatën e IHMK-së.

Më Shumë

Xhaka beson në triumfin e Leverkusenit ndaj Atalantas

Granit Xhaka është i bindur se Bayer Leverkuseni do ta fitoj edhe trofeun e Ligës së Evropës. Mesfushori shqiptar beson në fitoren e Leverkusenit ndaj...

Dita Ndërkombëtare e Muzeve: QRTK në Prizren dhe OJQ Educo lidhin memorandum bashkëpunimi

Me rastin e shënimit të 18 majit, Ditës Ndërkombëtare të Muzeve, Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren dhe OJQ Educo kanë nënshkruar një...

Lajmet e Fundit