11.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin reshje bore.

Në njoftimin e tyre bëhet e ditur se temperaturat do të shënojne ulje, përcjell Klankosova.tv.

“Temperaturat do të shënojne ulje në të dy vlerat extreme. Do të fryej erë kryesisht nga jugperendimi dhe verilindja me shpejtësi 1 – 6m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Më Shumë

Me bukurinë e lirisë

Sahit Osmani (22 dëshmorëve ,dhe 18 martirëve të Randobravës) Me bukurinë e lirisë keni hyrë në qenien tonë Të shndërruar në përmendore me bardhësinë e ditëve rilindni Shtresave të atdheut gjaku...

Arrestohet një person në Suharekë për dhunimin e një të miture

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Suharekë për dhunimin e një të miture në nëntor të vitit të kaluar. Siç ka njoftuar Policia...

Lajmet e Fundit