30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Partia e Fortë në Suharekë: Ardhmëria e vendit varet kryesisht nga Lopët

Partia-e-Forte-SuharekeZhvillimi i mëtutjeshëm i blegtorisë dhe rëndësia e këtij sektori për zhvillimin ekonomik të Republikës së Kosovës, ishte tema në të cilën u fokusua vizita e Partisë së Fortë në Suharekë.

Në ekspozitën e gjedheve ku nga juria profesionale u përzgjodhën tri lopët më të mira të rajonit të Suharekës, nga Partia e Fortë u potencua rëndësia e qumështit dhe prodhimeve të qumështit, si pjesa më e fortë e perspektives ekonomike të Republikës së Kosovës.

“Me shumë kompetencë e them që lopët janë ardhmëria e vendit tonë, pasi që ne kemi traditë të theksuar në prodhimin dhe përpunimin e produkteve të qumështit, dhe domosdëshmërisht duhet ta materializojmë këtë përparësi në dobi të zhvillimit ekonomik”, ka pohuar kryetari lexhendar Visar Arifaj, i cili “pati nderin që të vë kurorën në kokën e lopës fituese në këtë garë”.

“Këto gara zhvillojnë tutje konkurencën në mes të lopëve gjë që ndikon detyrimisht edhe në kualitetin e produkteve. Besoj dhe shpresoj që edhe juria si tani, po ashtu edhe në të ardhmen, do të ketë qasje profesionale dhe të menduar mirë gjatë përzgjedhjes, pasi që në pyetje është ardhmëria socio-ekonomike e vendit”, ka përfunduar Arifaj.

Më Shumë

Sylvinho ka “hequr” dorë prej tij, Mirlind Daku reagon pas ndeshjes me Italinë

Mirlind Daku nuk është aspak i preferuar për sulmin e Kombëtares. Trajneri Sylvinho nuk i jep minuta prej 20 nëntorit të vitit 2023, kur...

Nesër bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit

Nesër  në Spitalin e Përgjithshëm “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren, do të bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë Intervente - Laboratori i Kateterizimit,...

Lajmet e Fundit