13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Pas mosmarrëveshjes me baxhanakun, arrestohen dy vëllezërit binjakë në Sllapuzhan të Suharekës

Pati një mosmarrëveshje me baxhanakun përmes telefonit. E ky i fundit e lajmëroi rastin në polici si kanosje.

Kështu organet e rendit i shkuan në shtëpi të premten rreth orës 18:00 Q.S në Sllapuzhan të Suharekës për ta arrestuar. Por këtë u mundua ta pengojë vëllai binjak i 23 vjeçarit, andaj edhe ky përfundoi nën pranga.

“Ka dalë edhe ka penguar policët në kryerjen e detyrës zyrtare, Policia është dashtë me ndalu dy të dyshuarit dhe i ka dërguar në stacion”, tha zëdhënës i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyçi.

Të dy u intervistuan, por rezultati s’qe i njëjtë për vëllezërit binjakë.

I dyshuari për kanosje u lirua në procedurë të rregullt, por jo edhe vëllai i tij që e pengoi punën e policisë. Ky i fundit u ndal për 48 orë në paraburgim e prokuroria ka hapur rast ndaj tij për pengim të personit zyrtar në kryerjen e detyrës zyrtare.

Televizioni ka qëndruar të shtunën edhe te familja e të dy djemve të cilët nuk kanë dashur të flasin para kamerës rreth rastit. Prapa saj thanë se tashmë i paraburgosuri ka dashur ta ndalojë arrestimin, pasi që problemin donin ta zgjidhin mes familjeve, pa e përfshirë policinë./klan kosova/

Më Shumë

Arrestohet tiranasi, hakoi llogaritë e disa kosovarëve në Facebook e përfitoi mbi 100 mijë euro

Policia e Shqipërisë ka bërë të ditur se ka arrestuar një 28-vjeçar nga Tirana nën dyshimin se kishte hakuar llogaritë e Facebookut të disa...

Anulohet gjykimi për vrasjen me thikë tek “Tranziti i ri” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, është anuluar seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për vrasjen e M.K., Orhan Ademaj dhe Albert Ademaj, për...

Lajmet e Fundit