-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Digjet një shtëpi në Malishevë

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në Malishevë.

Zjarri që përfshiu shtëpinë u dogj pas orës 21:00, pasi në vendin e ngjarjes dolën të gjitha njësitë përkatëse, me ç’rast u shkyç edhe energjia elektrike.

Pronari i shtëpisë,  ka dhënë deklaratë para zyrtarëve policorë, ku ka deklaruar se nuk i di shkaqet që kanë çuar deri te zjarri që kaploi shtëpinë e tij dhe as vlerën e dëmit të shkaktuar.

Përveç policisë dhe njësiteve të zjarrfikësve, Sinjali mëson se së shpejti pritet të dalin në vendin e ngjarjes edhe ekspertët, në mënyrë që të zbardhen rrethanat se si erdhi deri te zjarri.

Më Shumë

Goditet motoçiklisti në Prizren

Një motoçiklist është goditur nga një veturë në Prizren. Viktima ka pësuar lëndime trupore. Rr. Wesli Clark, Prizren 26.03.2023 – 14:44.Ka ndodhë një aksident trafiku me...

Qeveria huazon mbi 25 milionë euro nga kompania gjermane për përmirësimin e sistemit energjetik

Qeveria e Kosovës në mbledhje ka miratuar huazimin e 25.5 milionë euro nga kompania KfW, Frankfurt Am Main, për përmirësimin e sistemit energjetik. “Kërkohet huazim...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit