19.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Pasi që PDK doli nga salla, Opozita kthehet në Parlament

Flora Brovina-kuvend

Pasi Flora Brovina e ka ndeprere seancen ne mungese kuorumi dhe deputet e PDK kane leshuar seancen, partite tjera jane rikthyer. Ende nuk dihet se kush do ta udheheq seancen, ndonese vendin e saj e la zene Teuta Rugova. Tash ne seance jane kthyer edhe deputete e VV.
Aktualiisht ne seance jane 66 deputete dhe pritet te rinise seanca.

Vendin e Flora Brovines e ka zene Teuta Rugova.

 

Bllokohet puna në Kuvendin e Kosovës

Është rikthyer në sallë për ta udhëhequr seancën, Flora Brovina e cila sërish po kërkon pauzë dhe konsultime, megjithatë deputetët e “Bllokut” dhe të Vetëvendosjes nuk po largohen nga salla. Vjosa Osmani e LDK-së, po i kërkon asaj që të largohet nga ulësja dhe të vij dikush tjetër për udhëheqje.

“Nuk e kam dëshiruar këtë pozitë”, thotë Brovina duke debatuar me Vjosa Osmanin. “Dua patjetër pauzë. Pauzë deri në ora 1:00”, ka thënë ajo.

Më Shumë

Kurti: Vetëvendosja në vitin 2025 do t’i fitojë zgjedhjet lokale dhe qendrore, opozita “s’mund t’i shtyjë pafundësisht”

Kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, e ka mbajtur një fjalim para anëtarëve dhe simpatizantëve të kësaj partie në kuadër...

Walker: Kosova është një tregim i jashtëzakonshëm suksesi

Ambasadori William Walker është takuar me kryeministrin Albin Kurti. Këtë takim Walker e ka vlerësuar produktiv dhe shumë trë mirë. “Më lejoni të them se...

Lajmet e Fundit