8.8 C
Prizren
E diel, 14 Prill, 2024

Opozita “merr” Parlamentin – pritet të nis seanca

Kuvendi Kosoves 14-17Pasi Flora Brovina e ka ndeprere seancen ne mungese kuorumi dhe deputet e PDK kane leshuar seancen, partite tjera jane rikthyer. Ende nuk dihet se kush do ta udheheq seancen, ndonese vendin e saj e la zene Teuta Rugova.

Tash ne seance jane kthyer edhe deputete e VV.
Aktualiisht ne seance jane 66 deputete dhe pritet te rinise seanca.

Vendin e Flora Brovines e ka zene Teuta Rugova.

Krah, Rugoves eshte edhe Sekretari i Kuvendit, Ismet Krasniqi.

Më Shumë

Arrestohet i dyshuari për një vjedhje në fshatin Sopij të Suharekës më 29 mars

Një person është arrestuar sot në Suharekë pasi dyshohet për një vjedhje në fshatin Sopij të Suharekës më 29 mars të këtij viti.   Në njoftimin...

Dr. Edlira Gashi- Batiu anëtarësohet në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren Artan Abrashi dhe deputeti Arbër Rexhaj kanë mirëpritur anëtarësimin e Dr. Edlira Gashi- Batiu. “Ajo ka përfunduar Fakultetin e...

Lajmet e Fundit