15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

PDK-ja në Prizren, sonte diskuton për emrat e Qeverisë “Muja III”

PDK-dega PrizrenKryesia e PDK-së në Prizren, do të mblidhet sonte për të diskutuar përbërjen e re të Qeverisë “Muja III”. Mbledhja do të mbahet në ora 19:00.

Zyrtarët e PDK-së nuk kanë konfirmuar mbajtjen e mbledhjes.

Por, burimet e TV Prizrenit bëjnë të ditur se anëtarët e Kryeisë janë ftuar për sonte që të marrin pjesë në këtë mbledhje.

Për shkak përçarjeve të brendëshme, PDK-ja në Prizren nuk ka arrit të formojë qeverinë e re.Burimet e “PrizrenPress”-it bëjnë të ditur se brenda këtij subjekti politik ka pakënaqësi të mëdha në caktimin e emrave të drejtorëve të ri të Ekzekutivit.

”Krejt po dojnë me u bë drejtor”,tregon burimi i “PrizrenPress”-it.

Ndërkaq, partitë politike në koalicion dhe shoqëria civile, kanë kërkuar nga PDK-ja që të formojnë sa më shpejt qeverinë “Muja III”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Jasharaj: Kam frikë se mund të fillojë një grevë e heshtur tek mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës, Rrahman Jasharaj, ka thënë se mësimdhënësit janë tejet të pakënaqur me Ligjin e Pagave dhe...

Muzeu Arkeologjik në Prizren mund të eksplorohet me realitetin virtual në 3D

Thesari i Muzeut Arkeologjik të rajonit të Prizrenit, tani e tutje, mund të eksplorohet nga vizitorët edhe në mënyrë virtuale. https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/ EC Ma Ndryshe në bashkëpunim...

Lajmet e Fundit