14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Begaj priti përfaqësuesit e Shoqatës Kosovare të të Shurdhërve

Begaj-Shoqata Kosovare të të ShurdhërveKryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj ka pritur përfaqësuesit e Shoqatës Kosovare të të Shurdhërve, përkatësisht zyrtarin ndërlidhës të Shoqatës së të Shurdhërve të Kosovës, Ramadan Gashi, ku biseduan për gjendjen dhe nevojat e këtij komuniteti.

Begaj i falënderoi për vizitën dhe ju dha mbështetje për punën e tyre me personat, të cilët nuk dëgjojnë.

“Ju me jepni vullnet, kur ju shoh se si angazhoheni për këtë kategori, në mënyrë që këta persona, ta ndiejnë veten të barabartë në shoqëri”, tha Begaj.

Në këtë takim, u diskutuan edhe disa nga objektivat e shoqatës, siç është punësimi i personave që nuk dëgjojnë, mësimi gjuhës së shenjave dhe të tjera, ku kryetari Begaj la të hapur mundësinë për realizimin e disa objektivave që u ceken në këtë takim./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Komuna e Prizrenit dhe USAID-i vazhdojnë bashkëpunimin për projektin “Kontrata sociale”

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të mërkurën në takim zyrtarët e USAID-it, me të cilët ka biseduar për vazhdimin e...

Rama: Shqipëria nuk ndalet së luftuari për pastërtinë e luftës së UÇK-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkëputur një pjesë të fjalimit që e ka mbajtur në OKB që ka të bëj me Kosovën dhe...

Lajmet e Fundit