10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

PDK-ja uron besimtarët me rastin e festës së Kurban Bajramit

PDK-logo8-07Partia Demokratike e Kosovës në Prizren (PDK), uroi besimtarët islam  me rastin e festës së Kurban Bajramit. “PDK-ja  uron të gjithë besimtarët  islam festën e Bajramit, që në familjet e tyre të mbretëroi  gëzimi, harja dhe harmonia”.

Fetsa e Kurban Bajramit le të shërbejë që të forcohet toleranca në qyetin tonë dhe besimi në Zot të na udhëheqë në rrugëtimin tonë të përbashkët për realizimin e synimeve tona drejtë anëtarësimit të Kosovës në Bashkimin Evropian”, thuhet në urimin e PDK-së në Prizren. /PrizrenPress.com/

Kurti: Granti i përgjithshëm për komunat për vitin 2024 kap shumën prej 284.7 milionë euro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke mbajtur takim me kryetarët e komunave. Ai në këtë mbledhje tha se granti i përgjithshëm për komunat për...

Fitore e thellë nga Golden Eagle Ylli përballë Istogut

Golden Eagle Ylli regjistroi fitoren e parë në këtë edicion të Prince Caffe Superligës. Therandasit fituan me 50 pikë dallim ndaj Istogut me rezultat 126:76...

Lajmet e Fundit