3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

PDK e Malishevës: Begaj po hakmerret

RagipBegaj-IQPMDega e PDK’së në Malishevë ka reaguar pas largimit nga puna të disa prej drejtorëve nëpër disa sektorë të kësaj komune.

Sipas PDK’së, Haxhi Ragip Begaj po bën diferencime politike pasi po i largon njerëzit vetëm pse nuk janë përkrahës të tij.

“Largimi nga puna i Drejtorit te QPS në Malishevë, z. Agron Kryeziu, është edhe një rast tjetër i hakmarrjes ndaj kuadrove të Malishevës që po i bënë kryetari i ri i kësaj komune z. Ragip Begaj. Kjo vije menjëherë pas largimit jo vetëm nga pozita e drejtorëve por edhe nga puna e drejtorëve të drejtorive të cilët krahas përvojës së gjatë të punës posedojnë përgatitje të lartë profesionale”, thuhet në reagimin e PDK’së.

Sipas tyre, kreu i Iniciativës Qytetare dhe kryetari i ri i Malishevës Ragip Begaj, jo vetëm që po hakmerret ndaj njerëzve profesionist që nuk mendojnë si ai, por po krijon edhe probleme sociale dhe po e shton numrin e të papunëve duke favorizuar me ketë rast vetëm bashkëmendimtarët e tij dhe duke i eliminuar bashkëluftëtaret dhe bashkëpunëtoret e deridjeshëm.

“Dega e PDK-se ne Malisheve dënon ashpër aktin e largimit nga puna të juristit dhe drejtorit të QPS-ës, z. Agron Kryeziu duke kërkuar edhe njëherë nga kreu komunal qe t’i ndërpres diferencimet e pashembullta politike që po i ndërmerr kohëve të fundit”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shfaqja “Shpresa e Presa” vjen premierë në teatrin “Bekim Fehmiu” si nder për kontributin e autorit Rifat Kukaj

Me regji të Zana Durakut, po vjen shfaqja teatrale për fëmijë e titulluar “Shpresa e Presa” e autorit Rifat Kukaj, përcjell KultPlus.  Ngjarja do të...

Gjendja shëndetësore e burrit të Shkurte Fejzës, flasin nga spitali i Prizrenit

Një veturë e ka goditur bashkëshortin e këngëtares, Shkurta Fejzës, Hajrush Behlulin. Por gjendja e Hajrush Behlulit është stabile. Kështu ka thënë shefi i emergjencës...

Lajmet e Fundit