0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

PDK-së i rrezikohen koalicionet me AAK-në dhe LDK-në në Komuna

PDK-logo8-07Partia Demokratike e Kosovës (PDK) shumë shpejtë mund të mbetet pa mbështetjen e Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK) dhe të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) edhe në nivel lokal.

Kjo pasi që këto dy subjekte politike bashkë me Nismën për Kosovën dhe me mbështetje të “Vetëvendosjes” kanë arritur marrëveshje koalicioni në nivel qendror, me qëllim që ta nxjerrin partinë e Thaçit në opozitë/Zeri/

Më Shumë

Totaj e godet Qeverinë për shtrenjtimin e tatimit: E pamundur të arsyetohet

  Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka kundërshtur ngritjen e normës së tatimit në pronë. Për këtë ai kritikoi Qeverinë e Kosovës. Ai ka thënë se...

31-vjeçarja në Prizren tenton t’i japë fund jetës, konsumon domestos

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje pasdite në fshatin Lubiçevë të Prizrenit, ku një grua dyshohet se ka tentuar t’i japë fund jetës...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit