10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Për 24 orë Policia e Kosovës ka shqiptuar 1758 gjoba trafiku

Policia e Kosovës në Statistikat e Përgjithshme ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit për të gjithë shkelësit e rregullave në trafik janë shqiptuar 1758 gjoba trafiku.

Sa i përket aksidenteve trafiku me fatalitet është regjistruar 1 person, të lënduar janë regjistruar 12 persona dhe me dëme materiale 22.

Ndërsa për vepra të ndryshme penale janë arrestuar 10 persona, e vetëm 6 prej tyre janë dërguar në mbajtje.

Gjithashtu në vuajtje të dënimit janë 2 persona.

Më Shumë

Në këmbë nga Prizreni për në Tivar, kujtohet Masakra e Tivarit

Dy anëtarë të shoqatës bjeshkatare `Suhareka Hiking Club` janë nisur në këmbë nga Prizreni për në Tivar në shenjë kujtimi të 78 vjetorit të...

Sam Asghari thotë se dëshiron të realizojë një film me gruan e tij Britney Spears

Sam Asghari dëshiron të luajë në një roman apo një film aksion me gruan e tij Britney Spears, të cilën ai e vlerësoi si...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit