-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Për ditë të bardha

Skënder Berisha

Mbi krahët e Janarit
Ecin fjolla bore të rralla
Edhe ju që na pritë
Kur ish acar si në përralla

E më vini radhë-radha
T’më thoni prap diçka si kahera
Si rrihet te pragu e te ara
Kur agon edhe kur afron shtërngata

Krejt kuq e kuq ndër plagë
Të rinj përjetë me grushtin përpjetë
Edhe dheun tonë s’e keni rëndë
Sa shumë e deshët këtë vend

Tash bora kur nis e shtron ngapak
Ti edhe ai edhe ajo më del para
Në gji si ju ngrohej arma
Për ditë të bardha të bardha

11 janar 2023

Më Shumë

Kritikuan Putinin dhe luftën në Ukrainë, arrestohet çifti në një restorant në Rusi – i raportoi një kamarier që dëgjoi bisedën e tyre

Është publikuar videoja e arrestimit të një çifti rus, pasi që folën kundër luftës në Ukrainë dhe presidentit rus Vladimir Putin derisa kishin shkuar...

Brighton refuzon ofertën e dytë të Arsenal-it për Caicedo-n

Arsenali-t i është refuzuar edhe oferta e dytë për të nënshkruar mesfushorin e Brighton & Hove Albion, Moises Caicedo, thotë Sky Sports. Caicedo, 21 vjeç,...

Lajmet e Fundit