-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Perez: Fituam me meritë, Mbappe është harruar

Real Madrid-i e fitoi për herë të 14-të Ligën e Kampionëve, ku në mbrëmjen e kaluar e mposhti Liverpool-in në finale me rezultat 1:0.

Par ndeshjes, presidenti i Real-it, Florentino Perez, ka folur për suksesin e Real-it, në Ligën e Kampionëve, si dhe ka siguruar tifozët se Kylian Mbappe tani është i harruar.

Mbappe ishte pranë transferimit në Madrid gjatë kësaj vere, por në fund ai i la të gjithë gojëhapur, duke zgjedhur të rinovojë me Parisin.

 

“Jam i qetë dhe i lumtur, të gjithë kemi punuar shumë gjatë gjithë sezonit për të arritur një situatë si kjo në të cilën jemi”, ka thënë Perez.

“Real Madrid-i do të vazhdojë gjithmonë të punojë që të ketë lojtarët më të mirë, por Mbappe tashmë është harruar”, shtoi presidenti i Real-it.

“Asgjë nuk ka ndodhur, Real Madrid-i ka pasur një sezon perfekt dhe kjo është një çështje e harruar, ka vetëm një festë të Real Madridit”.

Në vazhdim, i pari i klubit mbretëror, foli edhe për suksesin e sivjetmë të Real-it në Champions.

“Këtë vit kemi pasur një sezon të mirë. Kemi luajtur me të gjitha skuadrat më të mira dhe i kemi mposhtur njëra pas tjetrës”.

“Është një Ligë e Kampionëve shumë e merituar, është rezultat i lojtarëve, trajnerit dhe tifozëve, këta lojtarë janë ndihmuar nga tifozët”, përfundoi presidenti i Real Madridit.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Arrestohen dy të mitur, vodhën një televizor në një shkollë në Suharekë

Dy të mitur janë arrestuar sot në Suharekë nën dyshimin se kanë qenë të përfshirë në një rast vjedhje. Në njoftim thuhet se L.G 14-vjeçar...

Përurohet shtatorja e heroit, Agim Shala

Nëna Halime, nuk kishte se si të mungonte në përurimin e shtatores së birit të saj të shtrenjtë, Agim Shala. Ajo mundohej të qëndronte...

Lajmet e Fundit