20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Kroos nervozohet me pyetjet e gazetarit

Real Madrid-I fitoi për herë të 14-të Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur të shtunën mbrëma Liverpool-in në finale me rezultat minimal 1:0.

Pas ndeshjes, gëzimi ishte i madh te lojtarët e Real-it, por për futbollistin, Toni Kross, disi festa u ndërprë për pak momente, pasi ai u ballafaqua në një shkëmbim fjalësh me një reporter.

Gazetari në fjalë nga mediumi gjerman, “ZDF” e pyeti Kroos-in nëse ishte i befasuar për dominimin e Liverpool-it në këtë ngjarje, pasi ata regjistruan 24 goditje në portë ndaj nëntë të madrilenëve.

 

Duket qartë se gjermani po acarohej dhe e humbi durimin ndërsa gazetari vazhdoi me të njëtat pyetje.

Kroos më pas i nervozuar kthehet duke i thënë: “Kishit 90 minuta për të menduar për pyetje të arsyeshme, sinqerisht. Tani më bëni dy pyetje të tilla m***”.

“Dy pyetje negative, mund të thuash menjëherë se je gjerman”, tha Kroos pas ndeshjes.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Ancelotti jep lajmin e hidhur: Kapitulli im i fundit është Reali

Në një intervistë me gazetën italiane “Il Messaggero”, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, tregon se ka vendosur se kur do të vjen koha...

Arrestohet nënshtetasi holandez pasi sulmoi policët në Malishevë

Është arrestuar në Malishevë një person me nënshtetësi holandeze. Sipas policisë ai kishte urdhër arrest, por se gjatë arrestimit i njëjti ka sulmuar zyrtarët...

Lajmet e Fundit