13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Kroos nervozohet me pyetjet e gazetarit

Real Madrid-I fitoi për herë të 14-të Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur të shtunën mbrëma Liverpool-in në finale me rezultat minimal 1:0.

Pas ndeshjes, gëzimi ishte i madh te lojtarët e Real-it, por për futbollistin, Toni Kross, disi festa u ndërprë për pak momente, pasi ai u ballafaqua në një shkëmbim fjalësh me një reporter.

Gazetari në fjalë nga mediumi gjerman, “ZDF” e pyeti Kroos-in nëse ishte i befasuar për dominimin e Liverpool-it në këtë ngjarje, pasi ata regjistruan 24 goditje në portë ndaj nëntë të madrilenëve.

 

Duket qartë se gjermani po acarohej dhe e humbi durimin ndërsa gazetari vazhdoi me të njëtat pyetje.

Kroos më pas i nervozuar kthehet duke i thënë: “Kishit 90 minuta për të menduar për pyetje të arsyeshme, sinqerisht. Tani më bëni dy pyetje të tilla m***”.

“Dy pyetje negative, mund të thuash menjëherë se je gjerman”, tha Kroos pas ndeshjes.

/Albanianpost.com

Nga një muaj paraburgim ndaj dy të dyshuarve për sulmin në Banjskë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar nga një muaj paraburgim për të dy të dyshuarit për sulmin në Banjskë. Një muaj paraburgim për Dejan Maksimoviçin...

PDK-ja mbështet rezolutën për dënimin e sulmit terrorist, kërkon ekstradimin e terroristëve nga Serbia

Partia Demokratike e Kosovës e ka mbështetur propozimin për rezolutën për dënimin e sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës që ngjau të dielën në...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit