10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Përfundon restaurimi i shtëpisë së familjes Morina në Prizren

Edhe një aset i trashëgimisë kulturore është restauruar, shkruan PrizrenPress

Kanë përfunduar ndërhyrjet restauruese në shtëpinë e familjes Morina që ndodhet në rrugën “Marin Barleti”, në Prizren.

Në kuadër projektit të rijetësimit të rrugës Marin Barleti parashihen ndërhyrjet restauruese në shtëpitë e përzgjedhura në këtë rrugë, po ashtu rehabilitimi urban, përfshirë rregullimin e dyshemesë, fasadave, ndriçimit dhe mobilerisë urbane./ PrizrenPress.com

May be an image of door and outdoorsMay be an image of skyNo photo description available.May be an image of outdoorsMay be an image of outdoorsMay be an image of outdoors

May be an image of outdoors

May be an image of sky and street

Më Shumë

Lajmet e Fundit