16.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Nagavci: MASHTI ka bërë përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor

Ministrja e Arsimit Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka mbajtur konferencë për medie lidhur me fillimin e vitit të ri shkollor.

Ajo theksoi që në fillim se MASHTI ka bërë të gjitha përgatitjet e duhura për fillimin e vitit te ri shkollor.

Më tej, ministrja Nagavci sqaroi se që nga fillimi i mandatit ka pasur takime te vazhdueshme në nivel komunash, duke i marrë të dhënat për tekste shkollore për të filluar shpërndarja e tyre nëpër komuna.

“Sivjet te gjithë nxënësit, nga klasa e parë e deri te nëntën do të pajisen me tekste të reja shkollore”, tha mes tjerash, ministrja Nagavci.

Më Shumë

Rusi: Qindra të arrestuar në protestat kundër vendimit të Putinit për dërgimin e civilëve në luftë

  Qindra njerëz janë arrestuar nga autoritetet ndërsa protestat kundër “mobilizimit të pjesshëm” të ri të Rusisë vazhdojnë në të gjithë vendin, ka thënë një...

Shfajësohet Nijazi Kryeziu

 Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, i akuzuari Nijazi Kryeziu ka thënë se nuk ka qenë përgjegjës që të caktoj vijat ndërtimore të...

Lajmet e Fundit