16.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Vardy vazhdon kontratën me Leicesterin

Sulmuesi Jamie Vardy e ka vazhduar kontratën me Leicester Cityn deri në vitin 2024.

35-vjeçari e shënoi 10-të vjetorin në klub në muajin maj, me statistika prej 133 golave në Premier League në 272 ndeshje të luajtura.

Vardy realizoi 24 gola në sezonin 2015-16, kur Leicester City e fitoi titullin në Premier League.

Sulmuesi anglez e ka të fituar edhe Kupën FA. Ai pati paraqitje edhe në Ligën e Kampionëve.

Leicester Cityt i ishte bashkuar në vitin 2012 nga skuadra e Fleetwoodit. Kontrata e kaluar, Vardyt i skadonte në vitin 2023.

Gjatë këtij afati kalimtar të verës, interesim për të kishte shprehur Manchester Unitedi.

Vardy u shpall golashënuesi më i mirë në sezonin 2019-20 në Premier League, me 23 gola të realizuar.

Ai ka edhe shtatë gola të shënuar me Anglinë në 26 paraqitje.

Më Shumë

Me shumë gjasë, Kosova pa viza me 13 tetor

Pas më shumë se një dekade angazhim, premtime, gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës dhe protesta masive në sheshet kryesore të Prishtinës, shteti më...

Albin Kurti, kryetar i VV-se edhe për një mandat me 98.6% të votave

Albin Kurti është zgjedhur për herë të tretë kryetar i Lëvizje Vetëvendosje, ku pro Kurtit ishin 98.6 për qind e votuesve, kundër ishin 0.89...

Moti sot

Lajmet e Fundit