33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Përfundon seanca, bashkohen MTPT1 dhe MTPT2

Limaj-MTPTKa përfunduar seanca e shqyrtimit gjyqësor në rastin MTPT, të ndjekur penalisht nga EULEX, ku ndër të akuzuarit është edhe ish-Ministri i Transportit, Fatmir Limaj. Vendimi i vetëm është bashkimi i dy rasteve që ishin krijuar nga EULEX për të njëjtin hetim, MTPT1 dhe MTPT2.

Këtë për Express e ka konfirmuar avokati i Endrit Shalës, Arianit Koci. Ai ka thënë se beson në pafajësinë e klientit të tij, dhe pret që epilogu do të jetë pozitiv për të akuzuarit, duke thënë që deri tash organi i akuzës nuk ka sjell prova bindëse për akuzën që ka ngritur.

Avokati Koci ka thënë që seanca e radhës pritet që të mbahet pas katër muajsh.

Më Shumë

Zyrtare: Marsel Ismajlgeci largohet nga Ballkani

Marsel Ismajlgeci është i larguari i radhës nga kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani. Mbrojtësi shqiptar ishte i huazuar te kampionët e Kosovës nga skuadra...

Kurti: Vetëvendosja në vitin 2025 do t’i fitojë zgjedhjet lokale dhe qendrore, opozita “s’mund t’i shtyjë pafundësisht”

Kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, e ka mbajtur një fjalim para anëtarëve dhe simpatizantëve të kësaj partie në kuadër...

Lajmet e Fundit