25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Përfundon seanca, bashkohen MTPT1 dhe MTPT2

Fatmir-Limaj5-22Ka përfunduar seanca e shqyrtimit gjyqësor në rastin MTPT, të ndjekur penalisht nga EULEX, ku ndër të akuzuarit ëhstë edhe ish-Ministri i Transportit, Fatmir Limaj. Vendimi i vetëm është bashkimi i dy rasteve që ishin krijuar nga EULEX për të njëjtin hetim, MTPT1 dhe MTPT2.

Këtë për Express e ka konfirmuar avokati i Endrit Shalës, Arianit Koci. Ai ka thënë se beson në pafajësinë e klientit të tij, dhe pret që epilogu do të jetë pozitiv për të akuzuarit, duke thënë që deri tash organi i akuzës nuk ka sjell prova bindëse për akuzën që ka ngritur.

Avokati Koci ka thënë që seanca e radhës pritet që të mbahet pas katër muajsh.

Më Shumë

Brenda javës hiqen kontrollet në të gjitha pikat kufitare me Shqipërinë

Sezoni turistik ka rritur ndjeshëm fluksin në pikën e kalimit të kufitar në mes të Shqipërisë dhe Kosovës në Qafë Morinës. Ndryshe nga regjimi i...

Zbulohet data kur do të bëhet prezantimi i Mbappes në Real Madrid

Kylian Mbappe te Real Madridi është pa dyshim transferimi më i madh që ka ndodhur viteve të fundit në futboll. Ylli francez nuk e vazhdoi...

Lajmet e Fundit