15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Përkujtohet dëshmori i kombit, Ismail Kryeziu

Dëshmori Ismail Kryeziu, është përkujtuar sot në 24 vjetorin e rënies.

Familjarët dhe bashkëluftëtarët kanë bërë homazhe në Landovicë te shtatorja e tij në Arbanë.

Nëna e dëshmorit, Zejdije Kryeziu, e kujtoi me mall dhe ndjenjë të krenarisë.
Kurse, njëri prej bashkëluftëtarëve të tij, Faik Berisha, rrëfu për rrugëtimin dhe kontributin e Ismajl Kryeziut gjatë kohës së luftës.

Ismajl Kryeziu ishte veprimtar, njëri ndër themeluesit e brigadës 125 të UÇK-së, dhe koordinator i brigadave në Zonën Operative të Pashtrikut.

Ai u vu përballë shumë betejave gjatë luftës së fundit në Kosovë ku si rrjedhim i tyre u vra më 18 prill të vitit 1999 në lagjën Arbana.

Më Shumë

Martesa me Kiarën një mashtrim i madh, publikohet dokumenti që vërteton se Luizi është beqar

Natën finale të BB VIP, Luizi dhe Kiara lidhën martesë në Bashkinë e Tiranës në prezencë të Erion Veliajt dhe duke shijuar muzikën e...

Kiara sapo doli nga ‘frizerka’, qenka bërë nuse për qejfin e burrit e të vjehrrës

Kiara Tito vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së publikut shqiptar. Ajo është shumë aktive edhe në rrjetet sociale, me postime të ndryshme, përcjell...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit