11.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Përmbytjet përfshijnë Britaninë, qindra shtëpi nën ujë

Pas disa ditësh të nxehta dhe me temperatura shumë të larta, reshjet e dendura të shiut janë rikthyer në pjesë të Britanisë së Madhe.

Jugu i ishullit është përfshirë nga shira të dendura që kanë shkaktuar përmbytje në shumë zona në Kent, Hertfordshire apo Essexx.

Autoritetet ndodhen në gatishmëri për të ndihmuar personat në nevojë pasi shumë shtëpi dhe akse rrugore janë nën pushtetin e ujit.

Më Shumë

Pablo Zabaleta rrëfen eksperiencën në Shqipëri: Udhëtim i pabesueshëm, ushqim dhe njerëz të mirë

Pablo Zabaleta është padyshim një nga futbollistët më të famshëm argjentinas e që ka luajtur për vite me radhë në nivele të larta të...

Fillon shenjëzimi në të gjitha nyjet kryesore rrugore në Prizren

Ka filluar shenjëzimi horizontal në të gjitha nyjet kryesore rrugore në Prizren. Ky projekt ka filluar në rrethrrotullimin e ri dhe do të vazhdojë edhe...

Lajmet e Fundit