14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Përurohet pjesa e renovuar e hapësirës së QKMF’së në Prizren

Sot me pjesëmarrjen e kryetarit të Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka, nënkryetarit Visar Shehu dhe drejtoreshës së Drejtorisë së Shëndetësisë, Narqize Arënliu Hoxhaj u bë përurimi i pjesës së renovuar të hapësirës së QKMF-së, ku ofrohen shërbimet shëndetësore të ndërrimit të tretë, raporton PrizrenPress.

“Në kuadër të këtij projekti janë krijuar hapësira për tri dhoma të mjekëve, dhoma e fashimit, dhoma e stafit të mesëm, dhoma e EKG-së, dy dhoma të stomatologjisë, si dhe dhoma për terapi infuzive, ku në këtë hapësirë për herë të parë do të jepen edhe infuzionet. Po ashtu është bërë edhe dislokimi i barnatores dhe depos së barnave, dhoma e triazhimit, si dhe krijimi i hapësirave të reja të punës për DSH-në dhe QKMF-në”, thuhet në njoftimin e Komunës.

Sipas njoftimit, nëpërmjet këtij renovimi, përveç hapësirës moderne dhe kushteve me standarde të larta, do të bëhet edhe shkarkimi i urgjencës nga fluksi i madh i rasteve./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Leao iu kërkon falje tifozëve të Juventus-it që e futi fanellën e tyre nën pantallona

Ylli i Milan-it, Rafael Leao, i ka tërbuar tifozët e Juventus-it duke e futur fanellën e tyre nën pantallona. Pas ndeshjes që Milan-i e mposhti...

Nxirret i gjallë një person që kishte rënë në bunar në Suharekë

Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit kanë arritur ta nxjerrin të gjallë një person që kishte rënë në bunar. Ngjarja ka ndodhur në Shirokë të Suharekës...

Lajmet e Fundit