19.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Përurohet renovimi i SHFMU “Fadil Hisari” në Prizren

Sot u përurua përfundimi i punimeve në renovimin e plotë të SHFMU “Fadil Hisari” me rastin e 44-vjetorit të hapjes së kësaj shkolle në Prizren. Me këtë rast, është krijuar një mjedis me standarde të larta për zhvillimin e procesit edukativo-arsimor.

Ky projekt u mundësua nga Komanda Evropiane e SHBA-ve për popullin e Kosovës, me mbështetjen e Zyrës për Bashkëpunim në Mbrojtje pranë Ambasadës Amerikane në Kosovë, në koordinim me Komunën e Prizrenit dhe Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Urimi i Totajt për festën e Bajramit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, u ka uruar besimtarëve të fesë islame festën e Kurban Bajramit. Ai ka dëshiruar që kjo ditë të sjellë paqe,...

36 vite nga vdekja e aktores së shquar shqiptare, Marie Logoreci

Marie Logoreci ishte aktore shqiptare e teatrit dhe filmit, pioniere e kinematografisë shqiptare. Paraqitja për herë të parë në film ishte tek Skënderbeu, më...

Lajmet e Fundit