12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Pesë fshatra të Opojës, në terr informativ

Dragashi20Pesë fshatra të Opojës, së komunës së Dragashit, kanë mbetur në terr informativ sepse është ndërprerë rrjeti kabllor i vendosur para katër vjetësh.

Banorët shprehin shqetësim për gjendjen e krijuar dhe kërkojnë zgjidhje nga Komuna e Dragashit.

Në komunë thonë se inspektorët e ATK-së e kanë penguar pronarin që ta ushtrojë veprimtarinë për shkak të mënyrës së funksionimit të këtij biznesi.

Më Shumë

Një punëtor lëndohet në vendin e punës në Suharekë

Një person është lënduar dje në vendin e tij të punës në Suharekë. Sipas policisë viktima është dërguar për trajtim mjekësor, pasi ishte lënduar në...

Filigrani prizrenas ngjall interesim te studentë të huaj

Mjeshtërit e filigranit në Prizren janë kthyer në trajnerë të shumë të rinjve që duan të dinë e të merren me këtë zeje. Përveç...

Bota sot

Lajmet e Fundit