16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Pesë hajnat që po tmerrojnë banorët në Suharekë(Pamje)

Në Peçan të Suharekës disa hajna me doreza e maska dalin në këmbë dhe në mënyrë të organizuar dhe ecin lirshëm nëpër fshat.

Pa u ngutur fare, ata provojnë dyert e shtëpive në rast se janë të hapura. Për më shumë ndiqeni videon që lexuesi, emri i të cilit është i njohur për redaksin ka dërguar në redaksinë tonë./Botapress.info/

Më Shumë

Clark: Serbia s’do paqe, Kosova s’dëshiron pavarësi të nënshtruar

Gjenerali i pensionuar amerikan, Wesley Clark, i cili ka udhëhequr fushatën ajrore të NATO-së kundër caqeve ushtarake serbe më 1999, ka deklaruar se “Serbia...

Prizreni përkujton Ditën e Çlirimit me seancë solemne

Qyteti i Prizrenit shënoi sot 25-vjetorin e çlirimit të tij me një Seancë Solemne të Kuvendit Komunal, duke kujtuar me krenari 12 qershorin 1999...

Lajmet e Fundit