24.8 C
Prizren
E martë, 7 Shtator, 2021

Pique: Do të pensionohem te Barcelona

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka folur mbrëmë në një intervistë për mediat spanjolle.

Futbollisti ndër të tjera ka folur edhe për të ardhmen e tij, ku pritet që karrierën ta përfundojë pikërisht te Barcelona.

“Unë do të pensionohem te Barça, ky mund të jetë sezoni im i fundit. Unë jetoj vit pas viti. Nuk mund të garantoj që do të jem këtu sezonin e ardhshëm. Do të largohem pasi ta di që nuk mund t’i jap kontributin tim, Unë e di kur jam mirë dhe kur nuk jam”, përfundoi 34-vjeçari.

Pique është pjesë e Barcelonës që nga viti 2008 ku gjatë kësaj periudhe ka fituar gjithçka çka mund të fitohet me klubin dhe me Kombëtaren e Spanjës.

Më Shumë

Gastronomët kërkojnë që të ndryshohet kjo pikë nga masat

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës thotë se vendimi i Qeverisë për shtrëngimin e masave, më saktësisht pika ku flet për punën e gastronomëve, është...

Haskuka optimist për fitoren e zgjedhjeve të tetorit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka takuar sot kandidatët për Kuvend. Ai tha se lista e kandidatëve për kuvendarë është...

Në spitalin e Prizrenit po trajtohen 161 pacientë me Covid-19

ShSKUK ka bërë të ditur se 1207 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19, në klinikat COVID në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, njofton Gazeta...

Mbi 4 mijë gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të masave antiCOVID

Policia po vazhdon shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk po e respektojnë ligjin antiCOVID. Në 24 orët e fundit janë shqiptuar 4 mijë e...

Pse tradhtojnë meshkujt dhe si të reagoni në këto raste

Rreth një në pesë burra pranojnë se kanë tradhtuar partneren e tyre, sipas një studimi nga “The Sun”, dhe tetë për qind prej tyre...

VIDEO/ Erdogan qëllon në kokë vogëlushin që i preu shiritin e inagurimit

Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan po pushton rrjetet sociale me veprimin e kryer ndaj një fëmije në një ceremoni inagurimi. Fëmija, i cili po...

Emily Ratajkowski bën një kthim triumfues në shfaqjen e “Savage X Fenty”, gjashtë muaj pasi u bë nënë

Ajo u bë nënë për herë të parë në mars të këtij viti. Por, kjo nuk e ka ndaluar modelen e njohur, Emily Ratajkowski, që...

21 të vdekur dhe mbi 1 mijë raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1278 raste të reja. Gjithashtu, gjatë kësaj periudhe kohore, për shkak të...

26 të vdekur dhe 1448 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur 26 persona nga COVID-19, shkruan Sinjali. Gjithashtu gjatë kësaj periudhe kanë rezultuar...

Dy dasma në Prizren, policia i gjobitë dhe i shpërndan të pranishmit

Të dielën, policia në Prizren gjatë inspektimit te salloneve te dasmave për respektimin e masave anti-COVID, ka hasur në një organizim familjar. Siç njoftohet, policia...

Prizreni kalon në gjysmëfinale

KB Peja ka mposhtur Prishtinën me rezultat 83:76. Me këtë fitore pejanët kalojnë në gjysmëfinalen e Superkupës së Kosovës në Basketboll. Peja e startoi mirë...

Kujtim Gashi i thur elozhe Shaqir Totajt

Ish-ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, i ka thur elozhe kandidatit të PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj. Gashi, i...

28 të vdekur dhe 489 raste të reja me Covid në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 28 persona nga Covidi dhe janë paraqitur 489 raste të...

Italia po kërkon punëtorë

Sektori agro-bujqësor në Itali kërkon krah pune dhe i kërkojnë qeverisë italiane miratimin e një drafti të ri ligjor për sjelljen e një fluksi...

Rikthehet Kaltrina Selimi, duket madhështore në fustan të kuq

Këngëtarja e njohur, Kaltrina Selimi, është shumë e pëlqyer nga publiku shqiptar për këngët e saj. Ndonëse nuk është shumë aktive në rrjetet sociale, në...

Përplasje në SHBA për ligjin për abortin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, u zotua se do ta kundërshtojë fuqishëm ligjin e ri në shtetin e Teksasit, i cili ndalon...

Lajmet e Fundit