24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Pirati Muriqi me ekuipazhin e tij po trazon Mesdheun

Pirati nga Kosova, Vedat Muriqi, po vazhdon të lërë gjurmë në ujërat e ishullit të Mallorcas.

Muriqi dje shënoi një dy golësh duke e shpëtuar skuadrën e tij nga humbja. Kështu kosovari deri më tani ka arritur në shifrën e 12 golave në ligën kryesore të Spanjës, krahas dy asistimeve.

Ai kur arriti për herë të parë, pati një qëllim – ta shpëtonte nga rënia Mallorcan, dhe e arriti këtë objektiv në fund të sezonit.

Pirati kosovar ndryshe nga sezoni i kaluar, këtë herë me ekuipazhin e tij është duke luftuar më shumë se për të mbijetuar në ujërat e rrezikshëm të Spanjës.

Image

Tifozët e Mallorcas janë duke ëndërruar për një vend në garat evropiane dhe kjo në bazë të renditjes shihet e mundur, të paktën matematikisht.

Kështu pirati kosovar që po trazon ujërat e Mesdheut do të synojë që të vazhdojë këtë ecuri fantastike.

Kosovari ia ka vënë syrin Robert Lewandowskit të Barcelonës, që është në vendin e parë të golashënuesve me 17 gola, pesë më pak se Muriqi, por me 10 ndeshje akoma të mbetura për t’u zhvilluar deri në përfundimin e sezonit. /Klankosova.tv.

Më Shumë

Prizren/ 9 aktakuza kundër 9 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur 9 aktakuza kundër 9 personave, për veprat penale. Dy (2) aktakuza kundër dy (2)...

Oficeri gjerman për ngjarjen në Prizren: Ishte një person i vdekur, disa të marrë peng, e konsideroja situatën si akt penal

Oficeri i Ushtrisë Federale të Gjermanisë, Dietrich Klaus-Jensch tha se në kohën kur kishte shkuar që të kryente bastisjen në ish-godinën e MUP-it në...

Lajmet e Fundit