6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Rreth 700 trupa ruse u vranë të dielën, thotë Ukraina

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të përditshëm mbi humbjet e vlerësuara ruse që nga fillimi i luftës, duke pretenduar se rreth 179 mijë trupa janë vrarë.

Nga 178 mijë e 820 që raportohet se kanë vdekur që nga shkurti 2022, rreth 670 mendohet se janë vrarë vetëm në 24 orët e fundit.

Vlerësimet e Ukrainës kanë qenë vazhdimisht më të larta se ato të ofruara ndërkombëtarisht gjatë konfliktit,

Më Shumë

Mjekët shpjegojnë se çfarë ka ndodhur me Evan Ndicka

Deklarata e Roma-s ka bërë të qartë se Evan Ndicka nuk kishte ndonjë patologji kardiake, ndaj dhimbjet e gjoksit dhe vështirësitë në frymëmarrje i...

Totaj pret U.D. të Kryeshefit Ekzekutiv të ASK’së, diskutojnë për procesin e regjistrimit të popullsisë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj priti sot U.D. të Kryeshefit Ekzekutiv të Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK), Avni Kastrati. Siç bëhet e...

Lajmet e Fundit