25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Pirlo dhe Nesta përsëri së bashku te Zonja Vjetër?!

Andrea Pirlo ka nisur revolucionin te ekipi i Juventus, afrimi më i ri do të jetë trajneri i dytë i skuadrës, që sipas të gjitha gjasave është legjenda mbrojtjes dhe ish-kampioni botës, Aleksandër Nesta.

Oferta ka disa ditë që është në tavolinën e Nestës, raportojnë mediat Italiane. Momentalisht ai është trajneri i Frossinoes që militon në kategorinë e dytë italiane, ditët e fundit humbi shancin e artë për të kaluar në Seria A, ku u mund nga Spezia në ndeshjen kualifikuese.

Kjo ishte edhe arsyeja kryesore që Nesta nuk e ka pranuar akoma ftesën e bërë nga Pirlo.

Dje, klubi Juventus ka njoftuar se është afruar si asistent i Pirlos, ish-trajnerin e Hjdukut të Splitit, Igor Tudor.

Më Shumë

Rrëfimi i pasagjerit që ishte ulur pranë derës emergjente të aeroplanit, të cilën e hapi një burrë gjatë fluturimit në Korenë e Jugut

Pasagjeri që ishte ulur pranë burrit gjatë fluturimit me aeroplan për në Korenë e Jugut i cili hapi derën emergjente, thotë se ishte tmerruar...

Gjendet burri i zhdukur në Prizren

Policia e Kosovës njoftoi se është gjetur të dielën një burrë nga Prizreni, që është raportuar i zhdukur nga familjarët e tij. Lajmin për “Betimi...

Lajmet e Fundit