14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Mourinho: Bayern po kalon momente të mëdha, Muller dhe Kimmich janë ‘fenomen’

Jose Mourinho ka komentuar formën e mirë që ekipi Bavarez po tregon në kompeticionet europiane në këtë sezon. Ai përpiqet ta paralelizoi me Interin e 2010 ku si trajner arriti të fitonte gjithçka.

“Më pëlqen koncepti që ekipi ka, lojtarët janë specialë dhe bëjnë çdo gjë për ekipin. Ata vrapojnë shumë dhe sillen si një trup i vetëm në fushë”.

‘Special One’ nuk harroi të përmendi trajnerin dhe dy lojtarët që sipas tij janë ‘Fenomenalë’.

“Flick po punon dhe është në hapat e para të karrierës si trajner, në këtë momente të mëdha çelësi i suksesit qëndron te komunikimi fantastik që ai ka me lojtarët. Ndërsa duhet të parmend Tomas Mullerin i cili edhe pse 30 vjeç lufton për çdo top, punon për ekipin dhe luan në çdo pjesë të fushës nuk dua të lë pa komentuar dhe Kimmich i cili kupton lojën dhe pozicionet shumë mire, është një lojtarë që trajnerët e kanë ëndërr të jetë ë pjesë të ekipit të tyre”, tha Mourinho.

Më Shumë

Qytetari dënohet me 200 euro pasi hodhi mbetje inerte në hapësirë publike në Suharekë

Një qytetar është dënuar me 200 euro gjobë për hedhje të mbetjeve inerte në hapësirë publike në Komunën e Suharekës. Këtë e ka bërë të...

Totaj mirëpret ambasadorët e huaj: Biseduam për mundësinë e zhvillimit të turizimit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj priti sot në takim ambasadorë të huaj të akredituar në Republikën e Kosovës, me të cilët zhvilloi edhe shëtitje...

Lajmet e Fundit