15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Pogba ndëshkohet nga Juventusi për arsye disiplinore

Sulmuesi Paul Pogba, është ndëshkuar nga Juventusi për arsye disiplinore vetëm dy ndeshje pas rikthimit të tij nga lëndimi.

Fituesi i Kupës së Botës është lënë jashtë planeve të Massimiliano Allegrit për ndeshjen e parë të një përballjeje të 1/16 të Ligës së Evropës me Freiburg, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Ai nuk do të marrë pjesë kundër kundërshtarëve të Bundesligës pasi Bianconerët përgatiten të favorizojnë opsionet alternative.

Pogba bëri debutimin e tij të shumëpritur të dytë konkurrues për Juventusin, pas një rikthimi në Torino si agjent i lirë në verën e vitit 2022, në një derbi të Serisë A me Torinon më 28 shkurt.

Ai po ndëshkohet për një dalje të dytë jashtë stolit kundër Romës dhe tani 29-vjeçari e gjen veten nën masa disiplinore pasi shkeli rregullat e klubit.

Më Shumë

Shkodra kryeqytet, kërkesa e 26 deputetëve në parlamentin e 100 viteve më parë

26 deputetë të kryesuar nga Luigj Gurakuqi, kreu i opozitës dhe peshkopi Fan Noli, nuk e donin Tiranën por Shkodrën si kryeqytetin e tyre. Ky...

Neser në Malishevë fillon spërkatja e zonave endemike nga ethet hemoragjike

Nga neser në Komunën e Malishevës se do të bëhet spërkatja selektive nga toka të zonave endemike nga ethet hemoragjike Krime Kongo. Drejtoria për mbrojtje...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit